Bílkova vila

jméno akce: Rekonstrukci Bílkovy vily – „Centrum Františka Bílka“
místo: Praha 6 Mickiewiczova I/č.p. 233
realizace: XII. 2008 – V. 2010
prováděné práce: Repase dřevěných podlah, zakázkový nábytek

Bílkova vila byla postavena v roce 1911 stavitelem Antonínem Hulánem podle návrhu Františka Bílka (1872-1941). Vila ve stylu symbolismu (secese) z počátku století s červenými cihlami, bílými okenními rámy a stupňovitými balkony, patří mezi unikátní pražské stavby.

Secesní umělec a symbolista promítl své ideje i do podoby pražské vily, která měla vyjadřovat „život jako pole plné zralých klasů, skýtající výživu bratří na každý den“. Je vystavěna na půdorysu stopy, kterou za sebou zanechává kosa při sečení obilí. Obilné klasy jsou i častým architektonickým prvkem stavby.

Rekonstrukce objektu je prováděna na základě požadavku Galerie hl.m. Prahy, která chce přeměnit Bílkovu vilu, v „Centrum Františka Bílka“. Prostory objektu budou sloužit jak pro výstavní účely, tak i pro instalaci původního mobiliáře.

Na základě průzkumů bylo zjištěno že většina mobiliáře, interiérového vybavení i exteriéru je v poměrně dobrém stavu. Pouze venkovní zábradlí na terase a venkovní kovové oplocení bylo zcela degradováno.

Tělocvična SPŠ Most

Rudolfinum – nové podlahy v zázemí

Vila v Praze na Vinohradech

Vila Tychonova, Praha 6

divadlo v Mostě

Hotel Hoffmeister

Marocká ambasáda

Rodinný dům Vlastislav

Elektrárna Ledvice

Sportovní hala v Mostě


Název projektu: Přestavba podkroví na školicí centrum firmy Altryss
Číslo projektu: CZ.01.2.07/0.0/0.0/16_048/0007814
Podporováno z evropských fondů pro regionální rozvoj